Dance Macabre
Danse Macabre 2016
Dance Macabre
   Home page
   Aktuálně

Český Krumlov na internetu

Danse Macabre

Taneční divadlo a tajemná hra, má 3 dějství
(viz. místo konání akce) součástí hry jsou nevšední divadelní zážitky, jako např. průvod městem(cca 30-45min.) možnost shlédnout tajemné obrazy, jež zobrazují obrazy na Spreuerbruecke ve Švýcarsku, diváci obdrží tzv. „poslední jídlo“ výbornou bio polévku a mají možnost shlédnout část hry, kdy účinkující hrají na specifické houpačce přímo v divadle.
Pohybově bohaté taneční divadlo a moderní tajemná hra, která vypráví v alegorické choreografii "o poslední velké cestě" člověka.
Představení začínají v historickém centru Českého Krumlova na nádvoří kláštera Klarisek (Klášter Klarisek, Klášterní dvůr 97, Český Krumlov 381 01) se symbolickou "poslední večeří", kterou obdrží každý z diváků.
Poté vede cesta přes klikaté uličky Starého Města, zde budou k vidění obrazy z Mlýnského mostu ze Švýcarska. Průvod povede k Vltavskému mostu - symbol přechodu života a smrti. Na závěr jsou diváci doprovázeni duchy mostu přes náměstí do městského divadla.
S prohlídkou pěti malovaných obrazů, živou hudbou a rafinovaným aranžmá vypráví "Danse Macabre" o cestě člověka od života k smrti. Zde se nechal ředitel Ingo Taleb Rashid obzvláště inspirovat mytologií Tibetské knihy mrtvých a ilustracemi středověkých maleb tance smrti na historickém Mlýnském mostě v Lucernu. Na jeho poslední cestě sem ukazuje protagonista na svůj strach, své naděje, sny a iluze.
Choreografické prvky "Danse Macabre" jsou ovlivněny tradicemi mezinárodního tance a bojových umění, jako je japonské Butoh, brazilské capoeiry, zastoupené Mnichovskými Moriskentänzer a Svatými tanci súfistů. Mocně živý, lyrický a neustále se měnící rytmus cesty duše je interpretován v tanci a hudbě.
"Danse Macabre" je hraje El Haddawi Dance Company, režie Ingo Taleb Rashid ve spolupráci s Městským divadlem Český Krumlov a inspirací města Český Krumlov a pod záštitou primátora města Český Krumlov pana Dalibora Cardy, stejně jako s divadlem Wasserburg. Představení začínají ve 20 hodin, vstup je možný od 19.00 hodin u kláštera Klarisek. Možnost zakoupení vstupenek v Infocentru Český Krumlov nebo přes CB-systém Českých Budějovic.

Poslední možnost zakoupit vstupenky bude i mezi 19 a 19:30 před nádvořím kláštera Klarisek ve dnech představení 25.8. až 28.8.2016 v Českém Krumlově. *

*Vstupenky k zakoupení na místě jsou jen v omezeném množství a pořadatel si vyhrazuje právo v případě velkého zájmu poskytnout tyto vstupenky Infocentru do předprodeje, tudíž se může stat, že v některé dny budou vyprodány*. Do 1.8.2016 máte možnost si tyto vstupenky zakoupit za zvýhodněnou cenu v předprodeji.